SON DAKİKA

TOYOTA'DAN DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR ATILIM

Toyota Avalon 2019

      Bir çok ülkede dört gözle beklenen Toyota'nın 2019 model Avolon modeli görenleri kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Donanım güvenlik ve yakıt tasarrufu gibi alanlarda bir çok rakibini geride bırakan Avolon en çok beklenen araçlar arasında.

1995, 2000 ve günümüzde (2015’ten itibaren) üretimine tekrar başlanan D segmenti sedan aile otomobilin ilk sunumu  2018 Detroit Auto Showda yapılarak yeniden duyuruldu. Araç  2.5 litre Hybrid ve 3.5 litre V6 benzinli olmak üzere 2 tip motor seçeneği ile üretim bandındaki yerini aldı.


Opsiyonel ve standart donanımlarda ülkemizde çokça tercih edilebilecek gibi görünebilmekte olan araç sunduğu imkânların yanı sıra yakıt fiyatları bakımından benzinli modeli pazarda barındırma konusunda sıkıntı yaşayabilir. Akla ilk gelen 2. Alternatif ise; elektrikli motorun neden piyasa sunulmadığı olacaktır. Bu ise henüz elektrikli motorlara alışamamış olan toplum ve hemen herkesin aklını kurcalayan problem çıkarma riski ve beraberinde getirdiği varsayılan maliyet tablosu.

Kısacası; Araç çok gösterişli, lüks ve kullanıcısını memnun edecek özelliklerin sadece birisi ‘’maliyet ve alışıla geldik teklnolojini dışında kaldığı için ülkemizde satışı yapılmamakta gibi gözüküyor.