SON DAKİKA

İŞTE GELİYOR ! YERLİ MESAJLAŞMA UYGULAMASI İLETEE GURUR KAYNAĞIMIZ OLMAYA HAZIR


     Yerli mesajlaşma uygulaması İletee ile ilgili detaylar şekil kazanmaya devam ediyor. Havelsan genel müdür Ahmet Atalay uygulama üzerinde çalışmaların devam ettiğini ve piyasaya çıktığında WhatsApp' tan daha güvenli olacağını söyledi.

Milli ve kriptolu olacak

      Yeni bir sosyal medya oluşturmanın zorluğuna değinen Ahmet Atalay, Türkiye hiç zorlanmadan Fazebook tarzı bir sosyal medya ağı oluşturabilir ama Facebook'u Facebook yapan 1.5 milyon kullanıcısıdır dedi.  HAVELSAN olarak milli ve kriptolu mesajlaşma uygulaması İletee üzerindeki çalışmaların devam ettiğini söyleyen Atalay’a göre İletee bir mesajlaşma uygulamasından beklendiği gibi mesaj gönderme, sesli ve görüntülü konuşma, konum paylaşımı gibi özelliklere sahip olacak. Hatta uygulama WhatsApp'a göre daha fazla özellik sunacak ve çok daha güvenli olacak. 

Hackleme olaylarına karşın maximum önlemler alındı.

     Mobil iletişim platformumuzun sunucuları Türkiye'de olacak. Cep telefonu dışarıdan ele geçirilse ya da hack'lense dahi haberleşmeniz güvenli hale gelecek. Bunu niye şimdi yapıyoruz? Çünkü 5 yıl önce öyle bir talep ve bu ihtiyacın farkındalığı yoktu. Artık bu talep oluştu biz de buna yatırım yapmaya başladık.” Şeklinde açıklamalarda bulunan Atalay merakla beklenen çıkış tarihini hakkında kesin bir bilgi vermese de tanımı için 2018 yılının ortalarını işaret etti. Piyasaya ise yerli bir akıllı telefon üreticisi ile anlaştıktan sona yıl sonu sürülmesi hedefleniyor.