SON DAKİKA

İSRAİL SALDIRISINDA 52 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ TÜRKİYE' DE MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

İSRAİL SALDIRISI ile ilgili görsel sonucu

        İsrail savaş uçakları Gazze'ye beş ayrı hava saldırısı düzenledi. İsrail' in ABD büyük elçiliğini Tel Aviv'den Kudüse taşıması nedeniyle yapılan protestolarda 52 kişi hayatını kaybetti 2 binden fazla yaralı var. Yaşanan insanlık vahşeti 2014'ten bu yana Gazze'de yaşanan en kanlı olay olarak tarihe geçti.

NETANYAHU'DAN ŞOK AÇIKLAMA

      Sosyal medya hesabından Gazze'deki olaylara ilişkin mesaj yayımlayan  Netanyahu, her ülkenin kendi sınırlarını korumak zorunda olduğunu belirterek, İsrail askerlerinin barışçıl göstericilere karşı kullandığı orantısız gücü savundu.
Gösteriler nedeniyle Hamas'ı suçlayan Netanyahu,"Hamas, İsrail'i yok etme niyetinde ve bu hedefini gerçekleştirmek için binlerce kişiyi telleri aşması için sınıra gönderiyor." ifadelerini kullanarak, İsrail askerlerinin Hamas'a karşı sınırlarını koruduğunu ileri sürdü.
Türkiye 3 gün süreyle ulusal yas ilan etti!
Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Bozdağ: 'Filistinlilerle dayanışma içerisinde olmak, şehitleri saygıyla anmak maksadıyla üç gün süreyle yas ilan edilmesine karar verilmiştir.' dedi.
      Bozdağ: "(Gazze'de Filistinlilerin şehit edilmesi) Bugünkü olaylar artık göstermiştir ki artık Filistinlilerin kanında ABD'nin de eli vardır. Bugün tarihe kanlı pazartesi olarak geçecektir. Müslümanlar ve İslam ülkeleri bakımından kara bir pazartesi olarak tarihe geçecektir."