SON DAKİKA

ÇAĞATAY ULUSOY UYUŞTURUCU TİCARETİNDEN TUTUKLANDI


       Aralarında Çağatay Ulusoy'unda bulunduğu 34 kişinin sanık olduğu davada şok kararlar açıklandı. Sevilen oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem karaca' ya uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verilirken, aynı suçtan şarkıcı Cenk Eren'e de 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Verilen cezaların onaylanması halinde sanıklar cezalarını çekmek üzere ceza evlerine gönderilecek. Aksi taktirde ise dava yeniden görülecek. Cenk Eren'in cezası 5 yıldan uzun olduğu için yargıtaya başvurma hakkı mevcut.

      Davada verilen ceza herkes için beşer yıldı. Fakat iyi hal indiriminden dolayı iki ünlü isime 4 yıl 2 ay hapis cezası verilmesine karar verildi. Aynı suçtan göz altında bulunan Cenk Eren'de kokain olduğu belirtilerek cezası 7 yıl 6 aya çıkarıldı. Daha sonra iyi hal indirimiyle birlikte ona da 6 yıl 3 ay ceza verilmesine karar verildi.

     Çağatay Ulusoy daha önce göz altına alındığında '' bizim camiada bir çok kişi esrar kullanıyor. O dönemde Emir'in Yolu dizisinde oynuyordum. Psikolojik ve ruhen sıkıntılı bir dönemdeydim. Daha fazla içmeye başladım. Kimseye uyuşturucu temin etmedim.'' demişti.