SON DAKİKA

İLİŞKİDE ERKEKLERİN BİLMEDİĞİ PÜF NOKTA : İYİ ADAM KAYBEDER


       Bir kadının peşinden koşarken çok çabuk kulvar dışı bırakılıyorsanız belkide bunun sebebi fazla iyi olmanızdır. Bu sonuç yapılan araştırmalar sonunda elde edildi. Bir kadını elde etmek istiyorsanız kesinlikle '' iyi adam '' olmayın. Kadınlar üzerinde yapılan araştırmalar flörtleşme zamanında iyi adam olduğu anlaşılan erkeklerin çekici bulunmadığı yönünde hiçte adil olmayan bir sonuca ulaştı.

     Bu araştırmalardan önce bilim dünyası ikiye ayrılmış olsa da son zamanlarda bu konuya verilen büyük önem sonuçları ortaya koydu ki kadınların 'iyi adam' tabirini kullandıkları erkekler kesinlikle onlara çekici gelmiyor ve hatta ilk başta çekici gelen bir erkek, 'iyi adam' sıfatını aldıktan sonra o çekiciliğini de kaybediyor.

     Ancak elde edilmesi zor adamı oynarsanız, argo bir değişle 'piç adam' siz olursanız şansınız ilginç bir şekilde artıyor. Bu durum bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. İlginç değil mi ?

     Rochester Üniversite'since yapılan bu araştırmalarda, iyi adamın pozitif ve sevimli davranışlarının kadınlar üzerinde ters tepki yaptığı ve onu arkadaş olarak görmelerine sebep olduğu sonucu ortaya çıktı.Ayrıca araştırmalarda dikkat çeken bir konuda aşırı ilginin de yine kadınların cinsel hevesini kaçırdığını ve aradaki çekimi öldürdüğüne işaret etti.

     Eğlence dolu bir hayatı olan ve kadınları hor gören, piç adamınsa özellikle cebinde de parası varsa bir hayli ilgi çektiği de çıkan diğer sonuçlar arasında.

     Uzun lafın kısası araştırma sonucu şu :  "Aşkta iyi adam (aut) piç adam (in)"