SON DAKİKA

ÜÇ MONİTÖR NE İŞE YARIYOR ?


          İnsanlar neden tek bilgisayarda üç ekran kullanıyor? Oyun oynayanları saymıyoruz tabi ki onlar için cevap basit. Daha çok iş yerlerinde bu uygulama neden yapılıyor? bu sorunun peşindeyiz.
Araştırmalar, daha fazla ekran alanı varsa insanların daha fazla iş yapabildiğini ve birden fazla monitör kullanılmasının, çalışma alanını iki veya üç katına çıkarmanın basit bir yolu olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, aynı anda üç ekranla çalışmak sizin için veya başka birisi için en iyi seçenek olduğu anlamına gelmez. Bu tamamen çalışma şeklinize, çalıştığınız programlara, kullanabileceğiniz masa alanına ve bunun ne kadarından feragat edeceğinizle alakalı.

        Programlama ve profesyonel video düzenleme gibi bazı işler birden çok ekran kullanılması için çok ideal işlerdir.Bununla birlikte şehir planlaması ile uğraşan kişilerin üçten fazla ekrana ihtiyacı olabilmektedir. Yani ihtiyaç ve kullanım alanıyla alakalı. Örneğin bir yazar dikkat dağıtıcı fazla görüntülerden kaçmak için sadece tek bir ekran kullanır. 

      Genel olarak, birçok bilgiyi bir kerede veya bir bakışta görmeniz gerekiyorsa, birden fazla ekrana sahip olmak daha iyidir. Aksi halde pencereleri hareket ettirmek veya yeniden boyutlandırmak için harcayacağınız zaman boşa harcanmaktadır. Bir kerede bir şey üzerinde çalışırsanız, tek bir ekranda pencereler arasında geçiş yapmak için Alt-Tab tuşlarına basabilirsiniz.