SON DAKİKA

TÜRKİYE ZEHİRLİ GAZLA KÜRTLERİ VURDU İDDİASI


        Türkiye'nin Süriye'de yürüttüğü zeytin dalı harekatına saldırılar hız kesmiyor. Bu gün internette gezinirken yabancı bir haber sitesinde Türkiye kimyasal silahlarla sivilleri vuruyor başlıklı asparagas bi haber gördüm. İşin ilginç yanı bu haberin yapılması değil benim dikkatimi çeken tartışma formlarında gerçekmiş gibi rabet görmesi. Bir kez daha terör sevicilerin gerçek yüzünü görmüş olduk.

        Yabancı basında yer alan haber şu şekilde;
       
         Suriye devlet medyası: Suriyenin batısındaki kürt (!) militanlara karşı, Türk silahlı kuvvetleri zehirli gaz kullandığını bildirdi ve en az altı sivil saldırı sonucunda hastahaneye kaldırıldı. Hastahane müdürü Joan Muhammed'in aktardığına göre Türk kuvvetlerinin kullandığı zehirli gaz kullanmasının sonucu olarak boğulma nedeniyle altı kişi hastahanede tedavi altına alındı.Kullanılan gazın türünün belirlenmesi için çalışmaların devam ettiği belirtilirken yerel gazeteci Mohammed HASSAN yüzünde gaz maskesi olan insanların fotoğraflarını twitter da paylaştı.


      Hastahane müdürü dört kişinin durumunun sabit olduğunu iki kişininse hâla sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğunu iddia etti. Yalan haberlere bu denli detay veren medya Türkiye'den gelen        '' Türkiye'nin Suriye'deki operasyonlarda şimdiye kadar hiç kimyasal silah kullanmadığı, yapılan açıklamaların yalan ve temelsiz olduğu,operasyon çerçevesinde sivillere karşı azami hassasiyet gösterdikleri'' yönündeki açıklamaları ise adsız bir Türk diplomatik kaynağı olarak nitelendirmekle yetindi.

      Bunlarla birlikte haberin devamı şu şekilde;

      YPG sözcüsü Birusk Hasaka, Türkiye'nin bir köye saldırısı sırasında kürtlerin kimyasal bir saldırıya maruz kaldığı ve bunun sonucunda sivillerin zarar gördüğünü doğruladı.

      Türkiye terör örgütü ilan ettikleri kürt (!) militanlara, sınırlarını koruma amacı ile 20 ocakta zeytin dalı harekatını başlattı.Türk kuvvetleri Afrin şehri etrafında yoğunlaşan kuzeybatı Suriye bölgesine girdi. Bölgeyi ölümcül güç ile sözde ''özgürleştirdi''. Rejim karşıtı ÖSO ile de destekleniyorlar. 

      Türkiye'nin saldırganlığı NATO müttefikleriyle de arasının açılmasına neden oldu.Üst düzey Fransız yetkililer '' Suriye'de savaşa savaş eklemeyin'' diyerek ankarayı uyardı.Öte yandan Almanya silah desteğini askıya aldı.


     Bu onlarca yalan haberden sadece bir tanesiydi.Her ne kadar korkusuz bir ordumuz olsada gördüğünüz gibi savaş sadece cephede verilmiyor.Bizim güçlü askerlere olduğu kadar güçlü siyasetcilere, gazetecilere, yazarlara daha da önemlisi bilinçli bir topluma ihtiyacımız var. Uluslar arası arenalarda sınındığımız şu günlerde Allah birliğimizi daim etsin.