SON DAKİKA

BİTCOİN GÜNLÜK HAYATA GİRİYOR


       Günlük market alışverişlerinizi bitcoin ile yapmaya ne dersiniz ? Hiper-lokal pazaryeri Bikoshu, müşterilerine bütün siparişlerinde, daha sonra yapacağı alışverişlerde kullanılmak üzere Bikoshu'nun kendi sanal parası olan BiNakit kazandırıyor. Uygulamaya eklenen Bitcoin ödeme kabul etme özelliği ile şimdi de müşteriler isterlerse Bitcoinlerini BiNakit olarak harcayabiliyor. 

     Ama dikkat edilmesi gereken nokta şu; bitcoin ile alışveriş yapmak istediğiniz iş yerinin bikoshu üyeliği olması gerekiyor.Ayrıca referans sistemi de mevcut. Yani bir arkadaşınızı bu sisteme üye yaparsanız 5 tl değerinde BİNakit kazanıyorsunuz.

   Uygulama güzel gibi görünüyor. Ama gerçekçi olmak gerekirse Türkiye'de bitcoin piyasasının bu kadar canlı olduğu söylenemez gibi. Özellikle son zamanlarda bitcoin de yaşanan gerilemeden sonra da ilerler gibi durmuyor. Sonradan kendini toparlama aşamasına geçti ama bu şekilde devam edeceğinin garantisi yok. Sonuçta bitcoin hiç bir ülkeye ait değil. Belirli bir üreticisi yok. Ayrıca kara para aklama aracı olarak kullanıldığı söylentisi insanları bir tık daha uzaklaştırıyor.

      Tekrar bu yeni sisteme dönecek olursak orta da bir emek var orası gerçek. Umarız hedeflerine kavuşurlar dedikten sonra biz yolumuza devam edelim.