SON DAKİKA

WORDPESS' E İHTİYACINIZ YOK

          Bir bütün olarak internette aktif olan ve içerik üreten sitelere baktığınızda  hemen hepsinin WordPress kullandığını görürsünüz. Bunula birlikte çok tercih edilmesi onun çalışabileceğiniz en iyi plartform olması anlamına gelmez.

         Örneğin blog ve öz geçmiş gibi içerik üretmek isteyenler için WordPress olmazsa olmaz değildir. Tıpkı internetin ilk günlerinde olduğu gibi HTML ' den yapılmış siteler fazlasıyla işinizi görecektir.Bu tür web siteleri hâlen kullanılmaktadır ve günümüzde oldukça etkindir.Ayrıca herhangi bir veri tabanı, programlama veya Gelişmiş WordPress temaları gerektirmemektedir.
WordPress Yeni Kullanıcılar İçin Oldukça Karmaşık

         WordPress' in indirilmesi kurulumu ve kullanımı bu işe hakim kişi ve kurumlar için oldukça basit ama yeni başlayanlar için bu o kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle reklam alanları düzenlemesi ve ekletiler konusunda sıkça sorun yaşandığı biliniyor.WordPress ile başlayan ve ne yazık ki uzun vade de çalışamayıp pes eden, sitelerini ve bloglarını kısa zamanda kapatan insanların sayısı oldukça fazla.
          WordPess' in kullanıcılar için çok zorlayıcı olup olmadığı veya basit bir site için fazla olup olmadığı sorusu birçok uzmanın geribildirimleri ve tavsiyelerini bıraktığı Quora' da cevabı aranan konulardan bir tanesi.Sizde bir web sitesi kurmayı düşünüyorsanız göz atmanızı tavsiye ederiz.

WORDPRESS HERKES İÇİN DEĞİL

        WordPress çok fazla içeriğe sahip ağırlıklı bir site için kullanışlıdır.Temayı doldurabilecekler için uygundur.Bunun yanı sıra yeni başlayan birisi için aynı durum söz konusu  olmayabilir.Bu nedenle insanların yazılım yüklemesine ve bunları öğrenmesi gereken bir plartforma karşı bir kaç dakika içinde kullanıcılara kendi sitelerini oluşturma imkanı oluşturan web sitesi oluşturucularına halen ihtiyaç var.Bunlardan bir taneside blog yazarları için imkan sağlayan Google Blogger' dir.
       Web site oluşturmak isteyenlere tavsiyemiz ise Duda, yanlızca site oluşturma işlemini kolaylaştırmakla kalmayıp aynı zamanda site performansı ve para kazanma konularına da odaklanıyor.Mevcut kullanıcıları WordPress' den uzaklaştırabilen birinci sınıf hizmet kalitesiyle dikkatleri üzerine çeken bir plartformdur.WordPress ve diğer site geliştiricilerine kıyasla Duda, bir web sitesinde %70 daha fazla oturum, %35 daha düşük hemen çıkma oranları ve %60 daha fazla sayfa görüntülemesi sunabilen bir geliştiricidir.
       Aynı iş modeli üzeride çalışan bir çok site oluşturucu tabanlı şirketten iyi performans sergiliyor.Eğer gerçek anlamda bir site tecrübeniz yoksa ve kendi sitenizi oluşturup üzerinde çalışmalar yapmak istiyorsanız WordPress' ten önce Duda' ya göz atmanızı tavsiye ederiz.

WORDPRESS ÜCRETSİZDİR.........BAŞLANGIÇTA

         Özünde, WordPress ücretsizdir. İndirmek ücretsiz, içerik oluşturmak özgürdür ve siteler için eklentiler hatta birçokta ücretsiz teması mevcuttur.Bununla birlikte, profesyonel bir WordPress sitesi oluşturmak ve bunun para kazanıcısı haline gelmesini sağlamak veya çok fazla trafik oluşturmak istiyorsanız, muhtemelen içine girmeniz gereken çok sayıda iş, zaman, çaba ve para var. 
       Bunun en basit örneği, ücretsiz kullandığınız WordPress temasını premium bir temayla değiştirmek istemeniz olacaktır.Bu kendi başına muhtemelen 100 $ ' a mâl olacaktır.Her ne kadar profesyonel bir kullanıcı için küçük bir ücret olsa da amatör olarak başlayanlar için külfetli olabilmektedir. İstatistiklere göre ücretsiz bir tema ile çalışan kullanıcılar özel temalara ücret vermemeyi planladıklarını gösteriyor ama sonuç olarak çarkın nasıl döndüğünü anladıkça insanlar kendilerini daha kaliteli temalar ararken buluyor ve bunlar kesinlikle ücretsiz değil.
      Tercih her zaman olduğu gibi tabiki de size ait.Biz sadece iki altarnatifi sizlere sunduk. Son olarak eğer tam donanımlı bilgiye sahip değilseniz size daha kolay kullanım olanağı sağlayan geliştiricileri seçmenizi tavsiye ederiz.