SON DAKİKA

WEB SEMİNERİ NEDİR ? NASIL PARA KAZANILIR?


        Belirli sürede bir konu üzerine çalışmalar yapmak o konu ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlar ve bilgi güç demektir.Hem karşınızdakini etkilemek hemde para kazanmak için kullanabilirsiniz.Fakat bilgilerinizi dünyaya duyurmak bazen oldukca güç olabilmektedir.

      Seminerlerinize insanların dikkatini çekmek istediğinizin zaman yüzlerce bilgi kaynağına rakip olmayı kabul etmişsiniz demektir.Bilgilerinizi pek çok kaynaktan paylaşmaya başlayabilirsiniz.

        Web seminerleri, para kazanmanın ve takipçilerinizle bilgilerinizi sürekli olarak  paylaşmanın en iyi yollarından bir tanesidir.Doğru yaparsanız, insanlarda büyük bir ilgi ve merak uyandırabilirsiniz.
Bu yazımızda web seminerleri hakkında sizleri biraz bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

1) WEB SEMİNERLERİ NEDİR ?
    
      Web seminerleri özünde çevrimiçi sınıflardır.Tipik olarak belirli bir iş uzmanı tarafından oluşturuluyor.Bir çok web seminerleri ücretsiz olmakla birlikte, genel değildir.Katılımcıların giriş yapmaları için kayıt yaptırmaları gerekir. Resmi olmaları gerekmez. Aslında pek çok web seminerleri soru-cevap şeklinde düzenlenmektedir.


2) WEB SEMİNERİ NASIL PARA KAZANDIRIR ?

       Eğer ücretsizse neden bu iş yapılıyor ? İntenetin bir çoğu özgürdür ama her zaman bir fiyat vardır. Google ve Facebook gibi büyük siteler dahil her web site reklamlardan para kazanır. İnsanlar web seminerine en az bir e-posta vermeden katılamazlar. Bilgileriniz karşılığında size bilgi vermeleri gerekiyor.
       Ve bilgi bugün kesinlikle dünyamızdaki bir para birimi.Ama ne tür bilgiler toplayabilirdiniz? Ve nasıl yararlanabilirsiniz?
         Eminim herkes e-postasına gelen hiç hayatında görmediği sitelerden gelen reklamları görmüştür. Peki nerden geliyor bu postalar ? Hiç düşündünüzmü ? İnternette e-posta pazarlama adında bir iş var.Ve seminerlerinize katılan her kişiden e-posta alıyorsunuz sizin ücretiniz e-postalar. Bu e-postaları isteyen sitelere satabilirsiniz. Yada seminerlerinize reklam alarak daha iyi paralar kazanabilirsiniz.Sizin seminerinize gelen kişiler size gerçekten güvenen ve takip etmekten sıkılmayan kişiler olacağı için çok güçlü bir marka etkisi yaratırsınız.Ve takipçi sayınıza göre reklam ücretlerini siz belirlersiniz. Gerçekten belirli bir konuda uzmanlığı olan kişilerin denemesini tavsiye ettğimiz bir yöntem
         Bu yazımızda fazla duyulmayan bir yöntemden sizlere bahsetmeye çalıştık. Umarım faydalı olabilmişizdir.Online seminer verebileceğiniz sitelere arama yaparak kolayca ulaşabilirsiniz.  Herkese bol kazançlı günler dileriz.