SON DAKİKA

FAKE HESAPLARLA PARA KAZANMAK


        Reddid ortak kurucusu Steve Hufman, Alexis Ohanian'ın şu anda popüler sosyal haber sitelerini ilk kurduklarında, siteyi olduğundan daha popüler hale getirmek için yüzlerce sahte kullanıcı hesabı oluşturduklarını itiraf etti. İlginç veya ilgi çekici buldukları içerikleri tanıtmak için sahte hesapları kullandılar, bu da reddidin çizgisini belirlemeye ve kurucuların yaratmayı umduğu topluluğun türüne etki etmesine yardımcı oldu. Bir çok insan reddide girdiğinde sitedeki kullanıcıların sahtemi yoksa fake hesaplarmı olduğu yönünde komplo teorileri üretiyor. Öte yandan bunun akıllıca bir strateji olabileceğini düşünenler de yok değil.

       Başarılı bir web site oluşturmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz.Muhakkak masaya yeni ve çekici, insanları siteye çeken benzersiz bir içeriğe ihtiyacınız var, ancak bu savaşın sadece yarısı. Meselenin talihsiz gerçeği, büyük bir içeriğin veya kendi başına büyük bir fikrin yeterli olmamasıdır.Bir çok kullanıcının sitesine tesadüfen gelmesini ve sizin fikrinizi yeni en büyük fikir ilan etmesini bekleyemezsiniz.Biraz şansa ve çok fazla sabıra ihtiyacınız var. Bazende işler aleyhinize dönene kadar birazcık sahte olmalısınız.

     Dolayısıyla reddid, sitelerini inşa etmek ve ilgiyi üzerlerine toplamak için sahte kullanıcı hesapları oluşturdu. Böylece site sağlam ve aktif görünüyordu, bu da yeni ve meraklı kullanıcıları, burada olan biteni takip etmek ve dierleriyle etkileşime geçmek için teşvik ediyordu.Sonunda kar tanesi bir kar topuna, kar topu da devasa bir çığa dönüştü ve gerisinde kalanlar tarih oldu. Günümüzde reddid, şaşırtıcı derecede tutkulu bir kullanıcı tabanıyla internette en popüler sitelerden biridir ve belkide sahte hesaplarla sitelerini desteklemeselerdi bu gün hiç olmayacaklardı.

     Bununla birlikte, sitenizi denemek için birkaç sahte hesap oluşturmak, sitenizi gerçek kullanıcılara ulaştırma yolunda dikkatli takip edilirse güzel bir yöntem olabilmekte.Çoğu internet kullanıcısı sitelerdeki olumlu yorumlardan etkilenmekte ve kendisi de görüşlerini belirtmek için sürekli takipciler arasına katılmaktadır. Ayrıca gerçek kullanıcılara ulaştığınız zaman, sahte hesaplara onlardan fazla vakit harcamayı bırakmalısınız. Böyle bir yol kullanmaya karar verdiğinizde bu, kısa vadeli bir strateji olmalıdır.

     Reddiddin sitelerini sahte kullanıcılarla kurmaları sizi şaşırttımı ? Yoksa gelişmekte olan bir web sitesi için bunun meşru bir strateji oduğunumu düşünüyorsunuz ? Biz karar veremedik ama reddid için bunun çok işe yaradığını söyleyebiliriz.