SON DAKİKA

EVDEN PARA KAZANMANIN 5 YOLU


         Herkesin evden para kazanmayı düşündüğü bir nokta elbette vardır.Önceden internetten para kazanma seçenekleri sınırlıydı. Zarf doldurma, telemarket veya hafta sonu ev partileri düzenleme seçenekleri vardı.Hepsi çok eğlenceli seçenekler. 2018 yılında evden para kazanmanın hala bir yolunu bulamadıysanız şöyle bir gerçeği söylememiz gerekir ki yeterince sıkı çalışmıyorsunuz.

        İnternet gücü sayesinde herkes çevrimiçi para kazanabilir. Sınırlı internet erişimi olan üçüncü dünya ülkelerindeki insanlar bile bu süreci ele almışlardır.Aynı zamanda bir yazılımcı veya site tasarımcısı olmak zorunda değilsiniz. Bu kendimize bağlılığımız ve çalışmalarımızla doğru orantılı bir olaydır.

       Bu işi yapmaya başlamadan önce sizlere nacizane tavsiyemiz şu ki ilk başta altı haneli çekleri ve onlarca lira hayallerini kurmak için acele etmeyin. Bunun yerine o noktaya ulaşmanın hikeyesine ve özverisine odaklanın. Mümkün olanı gördüşünüz zaman harekete geçme zamanınız geldi demektir.

       Bu süreçte size yardımcı olmak için evden kazanmaya başlayabileceğiniz beş çalışma yöntemini sizlere sunacağız.

ERTELEMEKTEN ARTIK VAZ GEÇİN
         Bir işe başlamak ciddi bir karardır ve aynı zaman da sorumluluk,deneyim ve sermaye gerektirir. Ancak daha öncede belirttiğimiz gibi internet iş dünyasında bir çok şeyi değiştirdi. Evden para kazanmak isteyenlere ilk tavsiyemiz '' OBERLO'' ! ismindeki site. Bu aslında çevrim içi yaptığınız bir pazarlama işi hizmeti sağlayan bir firma.Ve herhangi bir satın alma işlemi yapmanız gerekmiyor.Oberlo ihtiyaç duyulan ürünleri bulma ve bunları e-ticeret sitelerine ulaştırma üzerine bir yöntem geliştirmiştir.Dropshipping denilen bu yöntem için birde kolay kullanımlı ve anlaşılabilir bir crome uzantısı bulunmaktadır.Bu çalışma yönteminden sadece bir kaç tık uzaktasınız.
        -Daha düşük sermaye : Herkes, bankalara başvurmadan yüksek faizli krediler kullanmadan dropshipping'i kullanark kendi e-ticaret işine başlayabilir.Bu arz ve talep ile ilişkili bir iştir.Talebin yüksek olduğu ürünleri satın almalısınız. Kendi kâr marjınızı yönetirken, ürünlerinizin perakende değerlerini arttırmak için markaların kendi reklam çalışmalarını kullanabilirsinz bu büyük bir kolaylıktır.
        -Düşük risk: Her yeni iş girişimi kendi riskiyle birlikte gelir. Ancak dropshipping daha az risklidir.Çünkü pahalı stok maliyetlerine veya perakende satış noktalarına ihtiyacınız yok. İşler istediğiniz gibi gitmezse boşaltmanız  gereken bir deponuz yada devir için zorlandığınız bir iş yeriniz olmayacak.
       -Geniş ürün yelpazesi : Dropshipping' in geliştirdiği sistem sayesinde çok fazla ürün satabilirsiniz. Yüzbinlerce ürün arasından hedef kitleniz için uygun ürünleri seçebilir, memnun kalmamanız durumunda hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.
      -Bunu kendi evinizde yapabilirsiniz : Bir depo yada iş yerine başlı kalmadan kendi evinizde bunu başardığınızı bir düşünsenize... daha fazla zaman ve aktivte tamamen size kalıyor.
       Evinizden çalışmak istiyor ama nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız dropshippig tam size göre bir iş imkanı sunuyor. Kendi bünyelerindeki danışmanlar ile birlikte çalışabilir ve kolayca öğrenebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.Denemenizi tavsiye edebiliriz.

AFFİLİATE MARKETİNG


        Son yirmi yılda, çevrimiçi pazarlama dünyasında en büyük gelişmelerden birisi '' bağlı kuruluş pazarlaması '' olmuştur. Buradaki kavram basit. Site sahipleri ve çevrimiçi pazarlamacılar yaptıkları satışlar için bir komisyon alır ve başka bir şirkete başvurur. Bu gün bu aracılık yöntemi ile para kazanan şirketlerer arasında en güzel örnek amazon desek sanırım yanlış söylemiş olmayız.Kendi ortaklık programları ile çalışan amazon bu gün en büyük güç merkezlerinden birisidir.
       Böyle bir aracılık işine başlamak için tek ihtiyacınız olan şey bir web sitesi veya trafik kaynağıdır.Aralarında seçim yapabileceğiniz bir çok para kazanma yöntemi bulunmaktadır.Bu nedenle bu işe başlarken biraz zaman ayırmanız gerekmektedir.Bu tür yöntemler tıklama başına ödeme, medya satın alma, sosyal medya , içerik oluşturma, e-posta pazarlaması ve çok daha fazlasını içerir.Bir teklifi nasıl tanıtacağınıza dair bir fikriniz olduğunda farklı markalarla bağlantı kurmak, üzerinde çalışacağınız ürünü belirlemek ve size uygun teklifleri yakalamak için Shareasale gibi bir ortaklık ağına katılabilirsiniz.

   En basit şekliyle bu bağlı pazarlama , ancak karmaşıklığına ve potansiyeline dalmaya başladıktan sonra, yılda milyarlarca dolara ulaştığı görülecektir. Bu yapmak istediğiniz ve yapabileceğiniz bir iş ise reklam almaya başlamadan önce satış ortağı pazarlama hakkında mümkün olduğunca fazla şey öğrenmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Hazır olduğunuzda kâr etmeye başlayıncaya kadar çok küçük bir günlük bütçeyle başlayın. Unutulmamalı ki hiç kimse başarı merdivenlerini ikişer ikişer çıkamaz.

BİR WEB SİTESİ VEYA BLOG SAHİBİ OLMAK

        Çevrimiçi para kazanmanın en kolay, en hızlı ve en hesaplı yollarından birisidir.Son derece hızlı ve ucuz olabilmesine karşın biraz zaman alıcı bir süreçtir.
       İyi haber şu ki Wordpress' in gücü sayesinde bir web sitesi veya blog hazırlamak artık her zamankinden daha kolay. Bu ücretsiz yazılım temelde hiçbir teknik bilgi gerektirmez.  Herkese kendi sitesine sahip olma imkanı sunuyor.Bu yazımızda sitenin ve blogun nasıl kurulduğuna değil kurulu bir site veya blogda para kazanmanın altarnatiflerine değineceğiz. Aşağıda blog veya web siteden para kazanabileceğiniz seçenekler sıralanmıştır.


-Büyük kuruluşlardan bire bir teklif ve reklam alın 
-Sitenizde google adsense reklamlarını yayınlayın ve para kazanın
-Uzmanlığınızı veya becerilerinizi uygun fiyatlarla insanlarla paylaşabileceğinz bir site oluşturun

        Bir web sitesi veya blog oluştururken unutmamanız gereken temel şey bu gün internette bir milyarın üzerinde aktif site bulunduğudur.Ve hepside içerik üretiyor.Basitce bir site oluşturmak ve onu yayınlamak yeterli değildir.Doğru kitlelere ulaşmanın bir yolunu bulmanız gerekir
BOŞ ZAMANLARDA ÖZGÜN YAZILAR YAZMAK
İnternet siteleri için şüphesiz ki özgün içerik  her zaman ön plandadır.Günlük olarak binlerce dolar değerinde yazı yazma yükümlülüğünü yerine getiren onlarca yazar var. Bu konuya özellikle eğitim alan ve sürekli çalışmalar yapan öğrencilerin yanı sıra belirli uzmanlık alanı olan kişilerinde  dikkatini çekmek istiyorum. Gerek Türkiye' de gereke dünyada onlarca yazara hâla ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer İngilizce'ye hakimseniz sizlere önerebileceğimiz sitelerden ilki profesyonel makaleler yazanların bulunduğu Upwork. Bir diğeri ise sosyal içerikli makalelerin daha ağırlıklı olarak hazırlandığı Textbroker adlı aracılık hizmeti sağlayan siteler. Yazı yazma kabiliyeti olan insanlar için kaliteli aracılık hizmetleri veren siteleri incelemeye devam edeceğiz.
        Peki bu alanda çalışmaya nasıl başlayacaksınız ? Cevap çok basit. Bu sitelerden size en uygun olan sitede bir hesap oluşturmak ve çalışmaya başlamak.Her aldığınız işin sonunda müşteriler profilinize geri bildirim bıraktıkça puanlarınız birikecek ve dier yazarlar arasında üst sıralara yükseleceksiniz.İçeriğiniz ve kullandığınız dile olan hakimiyetiniz ve kadar iyiyse kazandığınız para doğru orantıda artıcaktır.

Makale yazma işleri ile milyonlar kazanacaksınız demiyoruz ama en azından yabancı kaynaklı sitelerden ayda kendinize 1000 dolar ek gelir kaynağı sağlayabilirsiniz.İnternet hiç durmadan dönen bir çark gibidir ve bu mecrada bir yerlerden başlamak isteyenler için güzel bir başlangız makale yamak olabilir. Örneğin bu işe makale yazarak başlayan birisi kendini geliştirikçe kendi sitesini oluşturup kendi yazarlarını çalıştırmaktan alı koyan hiç birşey olmayacaktır.

ESKİ ÜRÜNLERİ PARAYLA DEĞİŞTİRMEK

Evden para kazanmak için en kolay ve en belirgin yol artık ihtiyaç duymadığınız eşyalarınızdan kurtulmaktır. Bir çok insanın bildiği ama pekte ciddiye almadığı bir konu olan ikinci el eşya satışları aslında gerçekten ciddi gelir kaynakları olabilmektedir. Amazon, let-go, e-bay gibi bir çok site bu imkanı sağlamaktadır.İnsanların finansal durumlarını anlamaya çalışırken yaşadığı en büyük problemlerden biri ve para kazanma yöntemi, sahip oldukları fazla masrafları ortadan kaldırmaktır. Bu fikir, muhtemelen kullanmadığınız veya hatırlamadığınız evinizin çevresinde döşenen her önemsiz yere uygulanır. Yalnızca sattığınız her şeyde% 10 geri dönüş elde etseniz bile, işlemde fazladan para eklerken karmaşayı temizlersiniz. Bir kaç öğeyi sattıktan sonra bağımlısı olabilirsiniz ve belkide ihtiyacınız olan sermayeyi kısa sürede toplayabilirsiniz. Elinizdeki eşyaları çok düşük fiyatlara işyerlerine satmak yerine bu yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.

Yukarıdaki yöntemlerin her biri tamamen meşrudur ve en az bir tanesini denemenizi öneririz.Bunlara benzer ve daha farklı para kazanma yöntemlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.Sizlerde araştırılmasını istediğiniz bir konuyu veya insanlara ilham vereceğini düşündüğünüz fikirleri aşağıda ki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Herkese bol kazançlı günler dileriz.